Utforsk

Søk i foross.no

Bla gjennom

BibelhenvisningEmnerForfattere

Navigasjon

  • Kirkeåret
  • Salmebloggen
  • Serier
  • Videoer
  • Podkaster
  • Kontakt oss
  • Gi
  • Om oss
    • Hvem er vi
    • Om foross.no
    • Bekjennelsesskrifter
    • Grunnlagsdokument
Forosskonferansen
Fargemodus
foross.nofoross.no
  • Kirkeåret
  • Salmebloggen
  • Gi
Foross logo

Han som ikke visste av synd, har han gjort til synd for oss, for at vi i ham skulle få Guds rettferdighet. (2 Kor 5,21)

Kontakt

Vipps: 70979

Kontonummer: 1503 82 08168

Org.nr: 917 742 065

E-post: post@foross.no

Følg oss

Foross på Facebook Foross på Instagram
Gå til redaksjonsverktøy →

Nettstedet er utviklet av Marius Sørenes. Logo er utformet av Creo-x AS.

Andakter

Overgir jeg min ånd

Hans Erik Nissen

Hans Erik Nissen

Bidragsyter

2 min lesetid·5. april 2020
Overgir jeg min ånd@ Roy Fragapane / unsplash

Fra Jesu sjuende ord på korset:

Og Jesus ropte med høy røst og sa: “Far, i dine hender overgir jeg min ånd!” Og da han hadde sagt dette, utåndet han. Lukas 23:46

Å være forlatt av Gud ble ikke det siste Jesus opplevde. Da alt det som skulle til for å frelse deg, var fullført, ropte Jesus med høy røst: «Far!» Med hjertets øye så han sin Far. Han så ikke bare en fars øyne som våket over ham, men også et farshjerte som banket for ham.

Jesus hadde nå kommet dit hvor hans kropp og ånd skulle skille lag. Legemet skulle legges i en grav, men hvor skulle ånden være? Jesus var ikke i tvil om det.

Det skal heller ikke Guds barn være når den siste timen er inne. Herren har selv sagt at du er tegnet i Jesu hender, og til slutt får du gjøre det du kan gjøre hver eneste dag: Legge din hånd i din Frelsers hånd. Det er ikke en hvilken som helst hånd. Det er den hånden som ble gjennomboret på korset for at du skulle bli frelst.

Det Jesus var for deg på korset, er han også i dag, og det er han på din siste dag. Han vil møte deg med de velsignede ordene: «I dag skal du være med meg i Paradis.» Og mens de ordene blir sagt, hører du englene synge, for da er enda en synder berget hjem, frelst av bare nåde.

Fastetiden 2020 markeres på foross.no med daglige andakter fra boken “Det er fullbrakt” av Hans Erik Nissen. Gjennom 40 andakter tar den utgangspunkt i de sju sitatene vi har fra Jesus mens han hang på korset. Boken er utsolgt for forlaget. Se andre utgivelser på lundeforlag.no.

Lukas 23

Del artikkelen

Relaterte innlegg

Støtt oss

Vil du støtte arbeidet med foross.no?

Foross.no drives ved hjelp av frivillige gaver. Vi ønsker å nå ut bredere, grave dypere, løfte blikket høyere og hjelpe våre lesere lengre. Vi har mange idéer som vi ønsker å iverksette, men som vi mangler økonomi til. Kan du tenke deg å være med på å støtte arbeidet, enten med en enkeltgave eller et fast månedlig bidrag? Betal enkelt med Vipps eller bankkort.

Kom i gang

Annonse

Annonse