60 sekunder om Dele

60 sekunder om Dele

I samarbeid med Logos Bibelundervisning vil vi fylle norges skjermer med ord fra Bibelen! Denne filmen, "Dele", er en del av serien på 17 filmer spesielt tilrettelagt for mobilskjermer og sosiale medier. Hver film er altså 60 sekunder lang om et kristent ord.

Her er teksten fra filmen “Dele”:

Dele. "Gi oss i dag vårt daglige brød", lærer Jesus oss å be… Det er ikke mitt brød. Det er ikke ditt brød. Det er vårt. Du skal

dele ditt brød med den sultne Jes 58:7

Det er lettere å dele noe som aldri har vært mitt, men som er vårt- i utgangspunktet.

Hva har vel du som du ikke har fått? 1. Kor 4:7

spør Bibelen. Hva svarer du? Deling er ikke et fenomen for spesielle religiøse grupper. Fellesskap er å være knyttet til hverandre. Og se at vi er knyttet til hverandre. Et samfunn som ikke deler- er ikke et samfunn. Det er ensomhet. Jesus brukte en gutt sin nistemat til å dele med alle. Sult begynner der deling slutter. Den siste kvelden Jesus hadde med sine venner, før han ble korsfestet, var faktisk et måltid. Nattverden- et delemåltid. Vi deler noe vi har fått. Vi har fått alt! Vi har fått noe. Vi deler.

Likte du artikkelen?

Relaterte innlegg

annonse

logo

Han som ikke visste av synd, har han gjort til synd for oss, for at vi i ham skulle få Guds rettferdighet. (2 Kor 5,21)

Vipps: 70979

Kontonummer: 1503 82 08168

Organisasjonsnummer: 917 742 065

Epost: post@foross.no

Nettstedet er utviklet av Marius Sørenes. Logo og grafisk profil er utformet av Creo-x AS.

Foross | 60 sekunder om Dele